fbpx

İddaa Bayilik

Son yıllarda şans oyunlarına yönelik artan ilgi ve insanların ekonomik olarak sıkıntı içerisinde bulunması nedeniyle çeşitli işletmeler ve kişiler gelirlerini artırabilmek yöntemlerini araştırmaktadır. Bu açıdan internet üzerinde en çok araştırılan konulardan birisi olan iddaa bayilik en çok merak edilen başlıkları altında yer almaktadır. Ülkemizde yasal ve resmi olarak tanınan şans oyunu olan iddaa oyunu Spor Toto teşkilat Başkanlığı tarafından koordine edilmekte ve tanınmaktadır. Temelde bayi üzerinden oynanan iddaa kuponunda bir makine üzerinden, iddaa oynamak isteyen kişilerin oyunlara yönelik tahminlerini içeren kuponların okunması yöntemidir. Sanal olarak hizmet kapsamına alınmadan önce genellikle iddaa bayileri üzerinden oynanan iddaa kuponları, günümüzde artık online platformlar aracılığıyla de aktif bir şekilde oynamaktadır. Ancak iddaa bayilik hala revaçta olan ve genelde çeşitli küçük işletmeler tarafından alınan bir temsilcilik olarak da ele alınmaktadır.

 

Bayilik fikri açısından temsilcilik alma konusunu ciddi olarak düşünen kişiler Spor Toto teşkilat Başkanlığı aracılığı ile başvuru işlemleri de yapılabilmektedir ve başkanlığın onay verdiği durumlar kapsamında kişilere iddaa bayilik hakkı tanınabilmektedir. Bayilik alabilmek için, teşkilat tarafından belirlenen koşulların sağlanması ve bir kura katılımını gerçekleştirmek gerekmektedir. Bütün bu işlemler sonucunda bir de internet üzerinden başvuru formunun doldurulması ve başvuru için talep edilen belgeler ile resmi olarak tanımlanan adrese evrakların gönderilmesi ya da bizzat elden teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Bayilik başvurusunun yanında bir de başvuru bedeli olarak teşkilat üzerinden 250.000 TL tutarında bir paranın yatırılması gerekmektedir. Ödeme dekontuda yine başvuru evrakları içerisinde eklenmeli ve aynı şekilde başvuru evrakları olarak teslim edilmelidir. Başvuru işlemleri kabul edildikten sonra ise yine bir miktar ücretin yatırılması ve teminat olarak da bir meblağın sunulması gerekmektedir.

 

İddaa Bayilik Karlı Mıdır?

 

Ülkemizde genellikle küçük işletmeler geleneksel işletme yöntemleri ile ayakta kalmakta ve bu şekilde işletme hayatlarını devam ettirebilmektedir. Ancak ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve daralmalar nedeniyle küçük işletmeler de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet gösteren firmalar, artık ayakta durmakta çok büyük bir zorluk yaşamaktadır. Bu nedenle de iddaa bayilik başvuru işlemlerini gerçekleştirerek işletmeleri üzerinden ek gelir sahibi olabilme imkanları değerlendire bilmektedir. Çünkü ülkemizde son yıllarda şans oyunlarına ve iddaa kuponlarına yönelik oldukça büyük bir ilgi ve rağbet olduğu su götürmez bir gerçektir. Dolayısıyla ayakta kalmak isteyen işletmeler iddaa bayilik seçenekleri sayesinde her bir kupon üzerinden belirli bir yüzde oranında kazanç elde edebilmekte ve kuponu kazanan kişilerin kupon tutarları ya da kazanç tutarları üzerinden de bir yüzde kazanmaktadırlar. Bu sayıda aslında küçük Yüzdeler ile işlem yapılsa da toplam işlem hacmine ve yüzdesine bakıldığında oldukça kar getirebilecek bir işlem olarak ve ek gelir formatı olacak şekilde düşünülmektedir.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir