fbpx

İddaa Bayii

Önümüzde bir çok küçük işletme, yalnızca ticaret sicilin’deki ticari faaliyet ile uğraşmakla kalmayıp, yasal olarak da yapabileceği çeşitli faaliyetler ve ticari işlemler içerisine girerek gelir seviyelerini arttırma yoluna gitmektedir. Ülkemizdeki mevcut ekonomik durum ve gelecekte yaşanabilecek olası ekonomik sıkıntılar göz önüne alındığında, bu işletmelerin gidebileceği ve yapabilecekleri ticari faaliyetler kendi arasında değişiklik gösterebilmektedir. İşletmelerin ticari hayatlarının devamlılığı açısından verecekleri bahse konu olan bu kararlar içerisinde toplumun tercih ettiği ve para harcama konusunda istekli oldukları alanlar belirleyici olmaktadır. Buna göre, ülkemizde şans oyunlarına ve spor alanlarına yönelik harcama kalemleri düşünüldüğünde iddaa bayii olma durumu, bir çok küçük işletme ve ticari temsilciliği olan kişi tarafından tercih edilebilmektedir. Ülkemizdeki insanların şans oyunlarına ve spor karşılaşmalarına yönelik ek gelir umudu ile yönelmelerinin nedenleri farklılık arz etse de, günümüzde işletmeler açısından en karlı olabilecek ve zarar ettirmeyecek Seçenekler mutlak surette değerlendirilmekte ve uygulamaya konulmaktadır.

 

İddaa bayii olabilmek için, bir takım başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ancak bayilik temsilciliği almak isteyen işletmelere ve kişilere bir takım tavsiyelerinde verilmesi gerekmektedir. Bu tavsiyeler arasında sanal platformların ve internet teknolojilerinin yaygınlık arz etmesi başlıca tavsiyeler arasında yer almaktadır. Çünkü sanal platformların yaygınlığı, şans oyunları ve iddaa kategorisinde de olabildiğince hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Buna göre artık insanlar iddaa kuponlarını bayi üzerinden yaptıkları gibi iddaa platformunun resmi internet sitesi üzerinden de kupon işlemleri gerçekleştirebilirler. Bu nedenle insanların iddaa bayii üzerinden yapacakları işlemler az olabilir, dolayısıyla i̇şletme geliri açısından bu durum istenmeyen bazı sonuçları doğurabilir. Çünkü bayi olabilmek için bir başvuru sürecinin yapılması gerekmekte, bu başvuru sürecinde de bir miktar paranın Spor Toto teşkilat başkanlığına yatırılması gerekmektedir. Bayilik almak isteyen kişiler bu miktarları araştırdığında aslında ne kadar büyük bir miktar girişim için bedel ödeyeceklerinin farkına varacaklardır.

 

İddaa Bayisi Olmak Kazançlı Mı?

 

Herhangi bir işin kazançlı olup olmadığına yönelik yapılacak analizler aslında, o işi gerçekleştirmek için ne kadar emek ve nakit para harcandığını bağlı olarak değişebilmektedir. Bu nedenle bir işin karlı ya da kazanç olup olmadığını ölçebilmek için öncelikli olarak ne kadar bir para harcanacağı ile beraber ne kadar bir maliyet hesabının çıkacağı da önemlidir. Aynı zamanda insan kaynağı da maliyet hesabının içerisine dahil edilebilir. Bununla beraber iddaa bayii temsilciliği almak isteyen kişiler, başvuru işlemlerini gerçekleştirirken bir miktar ücret yatırmak durumundadır. Hiç de küçük bir rakam olmayacak bu ücretin yanında bayilik temsilciliği işletmeye verildiğinden itibaren bir de teminat ücretini yine teşkilata yatırılması gerekmektedir. İddaa bayii kazanç durumu ise yatırılan kupon tutarının yüzdesi, kazanan kuponun da bir yüzdesi iddaa bayisine yatırılabilmektedir. Dolayısıyla, temsilcilik almak isteyen işletmeler kupon yapılma sayısı açısından yüksek olabilecek mekanları tercih edebilir.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir